Kesudiós-kókuszos brownie,Tejfehérje-allergásoknak

Kesudiós-kókuszos brownie,Tejfehérje-allergásoknak

allergiakozpont.hu Módosítva: 2025.04.22 12:51

Hozzávalók egy kis tepsihez (kb. 12 adaghoz):

  • 125 g vegán/tejmentes étcsokoládé
  • 125 g növényi alapú vaj
  • 2 db tojás
  • 90 g eritrit (vagy 30 g 4:1 eritrit-stevia)
  • 1 csipet só
  • 1 kk. vanília aroma
  • 75 g rizsliszt
  • 50 g kesudió
  • 30 g kókuszchips

Elkészítés:

  1. Az étcsokoládét a növényi alapú vajjal vízgőz felett olvaszd meg.
  2. A tojásokat keverd ki az eritrittel, add hozzá a vaníliaaromát, majd folyamatosan keverve fokozatosan öntsd hozzá az olvasztott vajas étcsokoládét.
  3. Add hozzá a csipet sót és a lisztet is, majd keverd csomómentesre.
  4. A kesudiót kicsit törd össze és a kókuszchips-szel együtt keverd a masszába.
  5. Öntsd a masszát sütőpapírral bélelt tepsibe, majd alsó-felső sütésen 170 °C-on kb. 15 perc alatt süsd meg.

A recept nem tartalmaz hozzáadott cukrot és a gluténmentes étrendbe is beilleszthető.

Energia- és tápanyagtartalom 1 adagban:

  • Energia: 202 kcal
  • Zsír: 16,6 g
  • Szénhidrát: 10,1 g
  • Fehérje: 3,4 g
  • Rost: 0,4 

Téma szakértői

Dr. Kádár János

Dr. Kádár János

belgyógyász, immunológus, infektológus
Dr. Moric Krisztina

Dr. Moric Krisztina

allergológus és klinikai immunológus, fül-orr-gégész
Hauser Péterné Gyöngyi

Hauser Péterné Gyöngyi

egészségügyi asszisztens

Hírek

Parlagfű, fekete üröm allergia - Mikor kell elkezdeni a felkészülést a szezonra?

Parlagfű, fekete üröm allergia - Mikor kell elkezdeni a felkészülést a szezonra?

A parlagfű allergiások közül nagyon sokan a fekete ürömre is erős tünetekkel reagálnak augusztustól október végéig. Tavasszal tehát még kevesen gondolnak a későbbi szenvedéssel teli hónapokra, holott, ha a tüneti szereket visszaszorítva tartós megoldás és nyugodt allergiaszezont szeretnének, már most érdemes nekivágni az allergén specifikus immunterápia előkészítésének. Dr. Lukács Anita, az Allergiaközpont – Prima Medica allergológusa, klinikai immunológus, fül-orr-gégész, audiológus arról beszélt, hogyan érdemes időzíteni az előzetes kivizsgálást és magát a terápiát.

További részletek
Fejfájás, hasi panaszok, bőrpír - lehet hisztamin intolerancia a háttérben?

Fejfájás, hasi panaszok, bőrpír - lehet hisztamin intolerancia a háttérben?

Amikor hisztamin intoleranciáról beszélünk, sokaknak az emésztési panaszok jutnak az eszébe, holott ez kórkép teljesen más jellegű tüneteket is okozhat. Dr. Sárdi Krisztina, az Allergiaközpont – Prima Medica gasztroenterológusa arra hívta fel a figyelmet, hogy ha más okkal nem magyarázható orrfolyás, orrdugulás, magas vagy alacsony vérnyomás, hőhullám, bőrpír, csalánkiütés, ekcéma, viszketés, fejfájás és további panaszok jelentkeznek, érdemes elindítani egy kivizsgálást.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoport

Tüdőbetegséggel - teljes életet (Facebook csoport)

Mentesen is teljesen!

Fedezd fel, hogyan élhetsz teljes életet gluténérzékenységgel, hisztaminérzékenységgel vagy más ételallergiákkal! Tippek, receptek, szakmai információk és támogató közösség segítik, hogy mentesen is ízletesen és aktívan élj. Gluténmentes | Hisztaminmentes | Allergiabarát receptek | Hiteles szakmai információk | Valódi tapasztalatok | Közösségi támogatás

Csatlakozz Te is!

Belépek!

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK