A gyógyszerallergia kialakulása több tényező együtthatásától függ. Függ egyrészt a gyógyszer összetételétől, a hatóanyagok molekuláris súlyától, a páciens genetikai adottságától, korától, nemétől, és egyéb, lehetséges betegségektől.
Mivel a vizsgálat csak friss vérből végezhető, a vérvételt követő néhány órán belül a mintát eljuttatjuk a vizsgálatot végző laboratóriumba. A laborban a vérből izolálják a fehérvérsejteket, és adott hőmérsékleten, inkubátor alatt , az érzékenységet okozó gyógyszer-hatóanyagot hozzáadva vizsgálják azokat. A tesztelés során a gyógyszerre érzékeny fehérvérsejtek aktiválódnak, sokszorozódnak és specifikus jelzőmolekulákat termelnek, melyeket megadott időközönként monitoroznak a vérminta vizsgálata alatt.
Fontos tudni, hogy a vizsgálat nem komponens, hanem gyógyszer alapú. Ez azt jelenti, hogy például az Algoflex Dolo esetében nem annak ibuprofen tartalmára vizsgálják a vérmintát, hanem konkrétan a gyógyszerre - hiszen előfordulhat, hogy nem a hatóanyag, hanem a gyógyszer valamely más összetevője felelős az allergiás reakcióért.
Hatásmechanizmusából adódóan nem minden gyógyszerallergia vizsgálható (pl.:antihisztamin tartalmú készítmények) !
Figyelem! A gyógyszerallergia vizsgálat összetettsége miatt szükséges a szigorú előzetes időpontegyeztetés, mivel naponta csak meghatározott számú vizsgálatot tudunk elvégezni.
Kapcsolódó cikkek, melyek érdekelhetik Önt:
Bejelentkezés gyógyszerallergia vizsgálatra
Téma szakértői
Az ősz nem kedvez az emésztőszervi betegségeknek, többek közt a reflux betegségnek sem. Ebben az évszakban sokan panaszolnak gyomorégést, torokban gombócérzést, de a szájszárazság és a kellemetlen lehelet is megnehezíti a mindennapokat. Dr. Sárdi Krisztina gasztroenterológus, az Allergiaközpont orvosa elmondta, hogy a panaszok kezelése az életminőség javulásán túl azért is fontos, mert a kezeletlen reflux krónikus torokfájást és köhögést is okozhat.
A nyári időszakban jelentkező náthás tüneteket hajlamosak vagyunk a túl hideg klímára, fagyira vagy huzatra fogni. Kisgyerekeknél pedig még ritkábban gondolunk szénanáthára, pedig pollenallergia már akár 2-3 éves korban is kialakulhat. Dr. Balogh Ádám gyermekgyógyász, allergológus, az Allergiaközpont orvosa összefoglalta, milyen árulkodó jelei lehetnek annak, ha nem egy elhúzódó náthával van dolgunk.
Az Ostrom utcai rendelőknek otthont adó épületen teljes felújítást végzünk, hogy egy kellemes környezetben fogadhassuk a gyógyulni vágyókat. A felújítással kapcsolatos kellemetlenségekért szíves elnézésüket és megértésüket kérjük!
A felújítás ideje alatt a rendelők zavartalanul működnek!
Köszönettel:
Prima Medica Egészségközpontok