Kapcsolódó cikkünk
Tudnivalók az allergiás tünetek vizsgálatáról
Az ilyen anyagokat allergéneknek nevezzük: például a pollen, állati szőrök, atka, penészspórák, különböző állatok mérgei, mikroorganizmusok, élelmiszerek, gyógyszerek, vegyszerek, nehézfémek stb.
Az allergének a szervezetbe különböző módon juthatnak be: a légutakon, a bőrön és a tápcsatornán keresztül. Ennek megfelelően az allergiás reakció is jelentkezhet a légutakban, melynek legismertebb formája a tüsszögéssel, köhögéssel, orrfolyással, orrviszketéssel, könnyezéssel járó szénanátha. A bőrön kialakuló allergiás tünetek leggyakrabban bőrpír, kiütések, csalánkiütés, ekcéma formájában jelentkeznek, míg a tápcsatornában jelentkező allergiás betegségre a bőrtünetek mellett gyakori hasfájás, puffadás, hasmenés figyelmeztethet. Az allergiás betegségek kivizsgálása és kezelése komplex folyamat, sok esetben több szakma szoros együttműködését igénylő feladat.
A Budai AllergiaKözpontban allergológus, fül-orr-gégész, tüdőgyógyász, bőrgyógyász és gasztroenterológus szakorvosok együttes munkájával valósul meg az allergiás panaszok teljes körű kezelése.
Budai AllergiaKözpont
Téma szakértői
A bélrendszerben élő baktériumoknak fontos szerepük van egészségünk megőrzésében. Ha a bélbaktériumok túlszaporodnak a vékonybélben, kialakul a kontaminált vékonybél szindróma (SIBO). Dr. Németh Alíz gasztroenterológus, hepatológus, a Budai Allergiaközpont orvosa elmondta, hogy milyen betegségek növelik meg a SIBO rizikóját.
Az allergén immunterápia nemcsak a szénanáthás tünetek tartós kezelésére alkalmas. Allergiás asztma esetén is választhatjuk ezt a terápiás módot. Ennek előnyeiről és feltételeiről dr. Tárnok Ildikó tüdőgyógyász, allergológus, a Budai Allergiaközpont orvosa nyilatkozott.