ambuláns fül-orr-gégészeti műtétek
kisműtétek
kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)
Vélemények dr. Csóka Jánosról >>>
Rendelés típusa:
szakvizsgák: fül-orr-gégész, fül-orr-gégészeti sebész
1997-ben diplomáztam a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán.
1997-től 1998-ig a gyulai Pándy Kálmán Megyei Kórház, Központi Aneszteziológiai és Intenzív Betegellátó Osztályán dolgoztam.
1998-tól 2014-ig a Fül-orr-gégészeti és Fej-nyaksebészeti Osztályon folytattam tevékenységemet.
2002-ben szakvizsgáztam fül-orr-gégegyógyászatból, kiválóan megfelelt eredménnyel.
2008-ban adjunktusi, majd 2014-ben főorvosi kinevezés. 2014. szeptembere óta a Szt. János Kórház Fül-orr-gégészeti és Szájsebészeti Osztályán dolgozok főorvosi beosztásban.
2001-ben Fülsebészeti microchirurgiai kurzus - Pécs (POTE).
2004-ben Rhinológiai és FESS kurzus - Budapest (SE)
2005-ben Endoszkópos és mikroszkópos gégesebészet kurzus - Pécs (POTE)
2007-ben Középfülsebészet és temporalis csont-dissectio kurzus - Debrecen (DOTE)
2009-től Fej-nyaksebészeti onkológiai képzés – Szeged (SZOTE)
2010-ben Orrplasztikai kurzus - Pécs (POTE)
2011-ben Nyálmirigy-sebészeti kurzus - Budapest (Péterfy S. u. Kórház)
2012-ben Rádiófrekvenciás fül-orr-gégészeti beavatkozások – Pécs (POTE)
2003- 2006-ig Fül-orr-gégegyógyászat oktatása a Tessedik Sámuel Egészségügyi Főiskolán, Gyulán.
Érdeklődési területek, műtéti tevékenység:
Fülsebészet:
Fej-nyaksebészet és gégesebészet:
nyaki dissectio, részleges és teljes gége eltávolítás, mikroszkópos gégesebészet, nyaki és nyálmirigy cysták eltávolítása.
Rhinológia:
endoszkópos orr-, és orrmelléküreg sebészet – orrpolyp műtét (FESS), septumplastica (orrsövényműtét).
Egyéb:
tonsillectomia (mandulaműtét), adenotomia (orrmandulaműtét), fej-nyaki bőrdaganatok eltávolítása.
Beszét idegennyelv: angol
A jó idővel egyre gyakrabbá válnak a szabadtéri programok, kicsik, nagyok egyaránt sokat tartózkodnak a szabad levegőn. Ilyenkor számolnunk kell a rovarok jelenlétével is, amelyek csípése mindig kellemetlen, és egyes esetekben veszélyes is lehet. De vajon a viszketés, a duzzanat már allergiát jelez? Lehetünk allergiásak a szúnyogcsípésre és darázs szúrására is? Dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont – Prima Medica allergológusa, gyermektüdőgyógyász válaszolt a leggyakoribb kérdésekre.
Fáj a torka, nyitott szájjal alszik, esetleg még a füle is fájdalmas, bedugult? A gyermekkori megfázásos panaszok nagyon gyakoriak, azonban, ha nem múlnak el néhány nap alatt, érdemes lehet az allergia irányában is gondolkodni. Dr. Balogh Ádám MSc PhD, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyásza, allergológus és klinikai immunológus elmagyarázta, hogyan vezethet az allergia fülkürthuruthoz, középfülgyulladáshoz.