A kötőhártya-gyulladás egy gyakori betegség, melynek hátterében állhat többek közt vírusos, vagy bakteriális fertőzés, de az is előfordulhat, hogy allergiás reakció okozza a panaszokat.
Az allergiás kötőhártya-gyulladás egy betegség, melynek hátterében bizonyos irritáló allergének állnak. A betegség megléte attól függ, hogy környezetünkben fellelhető-e az allergén, vagy sem.
Az allergiás kötőhártya-gyulladást kiválthatják különböző allergének (por, pollen, állatszőr), de okozhatja a szem irritációját füst, bizonyos kozmetikumok, vagy akár a klór-tartalmú víz is az uszodában. Azok a páciensek, akik március elejétől november végéig szenvednek a tünetektől, azok valószínűleg többféle pollenre is érzékenyek. Februártól márciusig a fák, májustól augusztusig a fűfélék, augusztustól novemberig pedig az üröm és a parlagfű okozhat gondot az arra allergiásoknak.
Akár házon kívül, vagy házon belül vagyunk, a polleneken kívül nagy mennyiségben kerülhet a levegőbe a gombaspórákból is . Érdemes megemlíteni allergiát kiváltó tényezőként az állatszőrt, madártollat és a házi port is.
Míg a kötőhártya-gyulladás érintheti csak az egyik,vagy mind a két szemet, addig az allergiás körőhártya-gyulladás az esetek többségében mind a két szemet érinti.
Kapcsolódó cikkek, melyek érdekelhetik Önt |
Az allergiás kötőhártya-gyulladás kezelése
Az, hogy a tünetek meddig tartanak, függ az allergén fajtájától, de bizonyos pollenek esetében a tünetek hónapokon át jelen lehetnek.
Amennyiben biztos, hogy allergia okozza a kötőhártya gyulladást, ajánlott az allergén fokozott kerülése.
A kezelés célja természetesen a kiváltó ok felderítése, a fájdalom megszűntetése és a gyulladás továbbterjedésének megakadályozása. Annak eldöntése,hogy milyen kezelés szükséges (szemcsepp, szemkenőcs, vagy tabletta), a szakorvos feladata.
Az orvos által felírt kezelésen kívül alkalmazhatunk házi praktikákat is, melyek enyhítik a nehezen viselhető tüneteket.
Bejelentkezés kivizsgálásra
Téma szakértői
Az ősz nem kedvez az emésztőszervi betegségeknek, többek közt a reflux betegségnek sem. Ebben az évszakban sokan panaszolnak gyomorégést, torokban gombócérzést, de a szájszárazság és a kellemetlen lehelet is megnehezíti a mindennapokat. Dr. Sárdi Krisztina gasztroenterológus, az Allergiaközpont orvosa elmondta, hogy a panaszok kezelése az életminőség javulásán túl azért is fontos, mert a kezeletlen reflux krónikus torokfájást és köhögést is okozhat.
A nyári időszakban jelentkező náthás tüneteket hajlamosak vagyunk a túl hideg klímára, fagyira vagy huzatra fogni. Kisgyerekeknél pedig még ritkábban gondolunk szénanáthára, pedig pollenallergia már akár 2-3 éves korban is kialakulhat. Dr. Balogh Ádám gyermekgyógyász, allergológus, az Allergiaközpont orvosa összefoglalta, milyen árulkodó jelei lehetnek annak, ha nem egy elhúzódó náthával van dolgunk.
Az Ostrom utcai rendelőknek otthont adó épületen teljes felújítást végzünk, hogy egy kellemes környezetben fogadhassuk a gyógyulni vágyókat. A felújítással kapcsolatos kellemetlenségekért szíves elnézésüket és megértésüket kérjük!
A felújítás ideje alatt a rendelők zavartalanul működnek!
Köszönettel:
Prima Medica Egészségközpontok