Dr. Garaczi Edina PhD

Dr. Garaczi Edina PhD

bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus

Specialitások

  • csalánkiütés 

  • ételallergia 

  • gyógyszerallergia

  • ekcéma

  • atópiás dermatitis

Vélemények dr. Garaczi Edina PhD-ről >>>

Online bejelentkezés az OrvostKeresek rendszerével történik, ami regisztrációhoz kötött!

Dr. Garaczi Edina PhD

Szakterületek: bőrgyógyász, allergológus és klinikai immunológus 
Specialitások: csalánkiütés, ételallergia, gyógyszerallergia, ekcéma, atópiás dermatitis
 
EGYETEMI  TANULMÁNYOK
1993-1999 Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem, Szeged
1999. Általános orvosi diploma, „summa cum laude” minősítéssel
 
SZAKIRÁNYÚ  KÉPZÉSEK
1999-2003 SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika, bőrgyógyász rezidens
2003-2005 USA, Case University (Cleveland, Ohio), immundermatológiai tanulmányok
2005-2006 SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika, klinikai orvos
2006. Bőrgyógyászat szakvizsga: kiválóan megfelelt minősítéssel
2008. Allergológia és klinikai immunológia szakvizsga: kiválóan megfelelt
2008-2011 Egyetemi tanársegéd, SZTE Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinika
2012. Budai Allergiaközpont
Biotechnológiai kutatás-fejlesztés, allergológiai és immunológiai alapkutatás
 
TUDOMÁNYOS  FOKOZAT 
2011. Ph.D. diploma, Szegedi Tudományegyetem, immunológia alprogram
 
TÁRSULATI  TAGSÁGOK
2007- European Society for Dermatological Research (ESDR)
2006- Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság
1999- Magyar Immunológiai Társaság
1999- Magyar Dermatológiai Társulat
 
DÍJAK, KITŰNTETÉSEK
2010. Backhausz-pályázat II. díj, Magyar Immunológiai Társaság
2005. Travel grant: Annual Meeting of the European Society for Dermatological
Research (ESDR), Tubingen, Germany
2003. Bőrgyógyászati és Venerológiai Szemle, „legjobb kazuisztika” Nívódíja
2002. Travel grant: 20th World Congress of Dermatology Meeting in Paris

Kapcsolódó cikkeink


Orvos válaszol

Tetanol pur injekció allergiás hatása

Tisztelt Doktor Úr/Doktor Nő!

Történetem 7 évvel ezelőtt kezdeném, amikor is tetanol pur injekciót kellett, hogy kapjak, majd emellé augmentint kellett szednem.
Amikor a gyógyszer elfogyott, akkor kezdődtek a gondok. A fenék és a hátsó comb részen dió nagyságú gumók jelentek meg, amik nagyon nagyon viszkettek. Mivel hétvége volt így ügyeletre jártunk, ahol kalcium injekciókat kaptam a 4-5 óránként(a végén vénásan), mert a viszketés elviselhetetlen volt, és nem múlt el. A gumók visszahúzódtak ugyan, de a testemen csalánkiütés jellegű piros foltok keletkeztek, szintén erősen viszketve.
Mire a dolog végére sikerült járnom (legalábbis így gondoltam)eltelt 3 hónap.
Egy bőrgyógyász doktornő azt állapította meg, hogy a tetanol pur injekcióra vagyok allergiás.
A következő eset idén tavasszal történt:
Curam duo gyógyszert kaptam egy betegségre.
A gond újból akkor kezdődött mikor a gyógyszer elfogyott. A szemem és a szám nagyon csúnyán bedagadt, és újból jött a csalánkiütés jelleg, és a viszketés. Mindemellett még nőgyógyászati problémám is keletkezett (az orvos szerint a gyógyszertől gombás fertőzést kaptam)

A gyanúm az, hogy amoxicillin allergiám van.
Szeretném kérdezni, hogy lehetséges-e , hogy a gyógyszer beszedése után jelentkezik a panasz és nem azonnal az első szem bevétele után?Önnek mi a véleménye, tanácsa? Hogyan lehet a gyógyszerallergiát pontosan kideríteni?

Megköszönném a Doktor Úr / Doktor Nő válaszát.

Tisztelettel: Tánczosné Borkó Anikó
Tisztelt Tánczosné Borkó Anikó,

A leírás alapján biztosan allergiás penicillinre és penicillin-származékokra. Ez alapján a továbbiakban penicillin- származékot (pl: amoxicillin) ne szedjen!
További kivizsgálás ilyen egyértelmű esetben nem szükséges. A saját kérésére laborvizsgálattal (LTT) meg tudjuk erősíteni a diagnózist.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus

Páciensek mondták

Alaposan kikérdezett

Garaczi doktornő alapos kikérdezése, vizsgálata és hasznos tanácsai sokat segítettek ételallergiám kezelésében. Köszönöm!