Az Allergiamentes Életért Alapítvány 2014-ben ismét meghirdeti a poratka immunterápia támogatási akcióját. A támogatásban olyan poratka-allergiások vehetnek részt, akik még nem részesültek az Alapítvány támogatásában.
Újra indul a támogatott immunterápia kezelés! Széll Kálmán tér - 1015 Budapest, Ostrom utca 16
Az Allergiamentes Életért Alapítvány az idei évben is meghirdeti „Támogatott poratka-allergia immunterápia” elnevezésű programját. Kedvezményes kezelésben részesülhet az a poratka allergiás beteg, aki a pályázatban leírt feltételeknek megfelel és jelentkezését 2014. április 30-ig, az alapítvány részére elküldi. A támogatott készítmények száma korlátozott, a jelentkezések a beérkezés sorrendjében kerülnek elbírálásra.
Dr. Balogh Katalin allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosának elmondása alapján a kezdeményezés jelentőségét az adja, hogy az immunterápia jelenleg hazánkban nem tartozik a támogatott kezelések közé, a betegek önköltségi áron tudják beszerezni a terápiához szükséges készítményeket. A támogatott programban résztvevők számára, a kezeléshez szükséges harmadik doboz készítményt az Allergiamentes Életért Alapítvány ingyenesen biztosítja. Online Bejelentkezés
Dr. Balogh Katalin
Az immunterápia előnye a hagyományos kezelésekkel szemben az, hogy nemcsak a tüneteket enyhíti, hanem az allergia kiváltó okára hat. Poratka allergiában – mivel nem szezonális allergiáról van szó – még nagyobb a jelentősége, hiszen a betegnek akár egész évben gyógyszert kellene szednie.
Az immunterápia lényege a szervezet hozzászoktatása az adott allergénhez, célja a kóros immunválasz mérséklése, a gyógyszerszedés csökkentése. A módszer tehát nem pusztán tüneti kezelést nyújt, de segítségével 3 év alatt elérhető az allergiás tünetek megszűnése. A betegek jelentős része már a kezelés első évében közel 80 százalékos javulásról számol be.
A kezelésről többet is megtudhat, ha az alábbi linkre kattint:
http://www.immunterapia.hu/
Az igénylés feltételei és a jelentkezési lap az alapítvány weboldalán elérhető:
http://www.allergiamenteseletert.hu/
Vélemények dr. Balogh Katalinról >>>
Rendelés típusa:
További véleményekDr. Balogh Katalin egy tüneményes doktornő, hatalmas tudással és tapasztalattal bír! Csak ajánlani tudom mindenkinek!!!! Nagyon köszönöm!!!:)
Az arcüreggyulladás és az allergia több tünetben is nagyon hasonlíthat egymásra, ezért gyakran összekeverik őket. Holott vannak olyan különbségek, amelyek lehetővé teszik a differenciálást. Dr. Augusztinovicz Monika allergológus, klinikai immunológus és fül-orr-gégész, az Allergiaközpont – Prima Medica orvosa nem csak ezekről beszélt, de arra is felhívta a figyelmet, hogy az allergiás orrnyálkahártya-duzzanat elzárhatja az arcüregek kivezető nyílásait, ami növelheti az arcüreggyulladás kialakulásának kockázatát. A kivizsgálás tehát nagyon is indokolt.
A hirtelen, gyorsan kialakuló allergiás rosszullét nagyon ijesztő tud lenni, és sajnos számolni kell vele, hogy anafilaxiára, vagyis súlyos, életveszélyes allergiás reakcióra utal. Ilyenkor a tünetek percek alatt romolhatnak: csalánkiütés, duzzanat, nehézlégzés, sípoló légvétel, szapora szívverés, vérnyomásesés, szédülés vagy akár eszméletvesztés is jelentkezhet. Ezeket az erős tüneteket méh- vagy darázscsípés, ételek, gyógyszerek is kiválthatják. Dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont – Prima Medica allergológusa arra hívta fel a figyelmet, hogy az anafilaxia azonnali ellátást igényel, szükség esetén adrenalininjekció beadásával és sürgős orvosi segítséggel, hosszabb távon pedig számos óvintézkedést meg kell tenni a megelőzésért, kezelésért.
Fedezd fel, hogyan élhetsz teljes életet gluténérzékenységgel, hisztaminérzékenységgel vagy más ételallergiákkal! Tippek, receptek, szakmai információk és támogató közösség segítik, hogy mentesen is ízletesen és aktívan élj. Gluténmentes | Hisztaminmentes | Allergiabarát receptek | Hiteles szakmai információk | Valódi tapasztalatok | Közösségi támogatás