Vélemények Dr. Moric Krisztináról >>>
Rendelés típusa:
* Első vizit esetén - amennyiben fizikális vizsgálat is szükséges - javasolt személyes, rendelői viziten megjelenni!
A Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán szerzett orvosi diploma után dr Moric Krisztina fül-orr-gégészet, majd klinikai immunológia és allergológia szakvizsgát tett. Pécsi Tudományegyetem Fül Orr Gégészeti és Fej –Nyaksebészeti Klinikán, majd a Bajcsy Zsilinszky Kórház és Rendelőintézetei - Fül-orr-gégészeti Osztályán dolgozott. Magas szintű szakmaiságának feltételeként, elengedhetetlennek tartja a folyamatos továbbképzést, melyen rendszeresen részt vesz.
Beteg épület szindróma (sick building syndrome - SBS) néven ismert az a tünetegyüttes, amely a zárt térben lévő rossz levegőminőség miatt jelentkezik. A tartós bezártság mindenkit megvisel, de a szokatlan panaszok, a rossz közérzet hátterében ez is állhat. Dr. Moric Krisztina fül-orr-gégész, allergológust, a Budai Allergiaközpont főorvosát az SBS tüneteiről kérdeztük.
További véleményekAz allergiámmal kapcsolatban kerestem fel az Allegriaközpontot. Már az első pillanattól szimpatikus, kedves emberek segítettek. A doktornő érthetően beszélt, amikor kérdeztem türelmesen végig hallgatott és válaszolt minden kérdésemre. Kedves volt és csinos.
Az orrdugulás, a csökkent szaglás, a fejfájás, az arcüregi fájdalom mind lehetnek arcüregi gyulladásra utaló tünetek, és ennek megállapítása lehet a diagnózis első lépése is. Magának a gyulladásnak azonban többféle oka lehet, amit szintén fontos kideríteni, különösen, ha visszatérő betegségről van szó. Dr. Augusztinovicz Monika allergológus, klinikai immunológus és fül-orr-gégész, az Allergiaközpont – Prima Medica orvosa a gyakoribb okokról és a kivizsgálás jelentőségéről beszélt.
Sokan, amikor nyáron, nyár végén tüsszögni kezdenek, orrfolyással, szemviszketéssel küzdenek, egy gyors döntéssel beszereznek mindent, ami vény nélkül megkapható: orrspray-től a szemcseppig. Ezek azonban csak tüneti szerek és még azoknál sem mindegy, pontosan mire alkalmasak. Dr. Lukács Anita, az Allergiaközpont – Prima Medica allergológusa, klinikai immunológus, fül-orr-gégész, audiológus arról beszélt miért nem mindegy, milyen orrcseppet használunk és milyen lehetősége van az ok kezelésének.
Fedezd fel, hogyan élhetsz teljes életet gluténérzékenységgel, hisztaminérzékenységgel vagy más ételallergiákkal! Tippek, receptek, szakmai információk és támogató közösség segítik, hogy mentesen is ízletesen és aktívan élj. Gluténmentes | Hisztaminmentes | Allergiabarát receptek | Hiteles szakmai információk | Valódi tapasztalatok | Közösségi támogatás