Vélemények dr. Potecz Györgyiről >>>
Rendelés típusa:
Rendelési információ:
a doktornő személyes vizitjeire az Ostrom utcai rendelőben kerül sor (a Széll Kálmán térnél)
Budapesten, a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen szereztem általános orvosi diplomát 1988-ban.
Tüdőgyógyász szakorvosi képesítést 1993-ban szereztem,
Bronchologiai jártasságom 1992 óta van,
Allergologia és Klinikai Immunologia szakvizsgát 2002-ben szereztem.
1988 óta folyamatosan fekvő-és járóbeteg ellátásban is dolgozom, mindhárom területen (tüdőgyógyászat, allergologia, bronchologia).
Fekvőbeteg ellátásban az általános tüdőgyógyászattal foglalkozom, beleértve a tüdődaganatos betegek diagnosztikáját és kezelését .
Járóbeteg ellátásban elsősorban a légúti allergologiai profil felé tolódik ténykedésem , ezen belül asthma bronchiale, allergiás szénanátha diagnosztikájával és kezelésével, de természetesen egyéb általános tüdőgyógyászati betegségekkel is ( krónikus köhögés, tüdőgyulladás, COPD-s betegek kezelésével, gondozásával, dohányzásról történő leszoktatás, stb)
A Budai Allergiaközpontban 2007 óta rendelek.
Fontosnak tartom, hogy a beteg, akivel foglalkozom, tisztában legyen a vizsgálatok és kezelések lényegével, a beteget partnernek tekintve . Az őszinte megbeszélés sok mindenen átsegít, kiküszöböli a bizalomvesztést.
Dr. Potecz Györgyi rendelésén csak felnőtt betegeket kezel!
Az elhúzódó köhögés sokakat érintő panasz az őszi-téli időszakban. Jelentkezhet akkor is, ha túl száraz a lakásban a levegő, vagy kevés folyadékot fogyasztunk, de akár súlyos egészségügyi problémákra is felhívhatja a figyelmet. Dr. Potecz Györgyi tüdőgyógyász, allergológus, a Budai Allergiaközpont főorvosa a leggyakoribb kiváltó okokat foglalta össze.
További véleményekA doktornő pontosan kezdte a rendelést, nem voltam megvárakoztatva. A konzultáció folyamán a doktornő alaposan még egyszer megkérdezte amit fontosnak érzett, mindent teljes körűen, érthetően elmondott, a leendő gyógyszereimből volt nála készleten, ezek használatát alaposan áttanulmányoztuk együtt, illetve tájékoztatott minden fontos tudnivalóról a kezelés kapcsán. A fentiek mellett a doktornő kedves, udvarias, képes nagyon kellemes légkört teremteni a rendelőjében, ami a pácienst megnyugtatja.
A poratka allergiások télen azt tapasztalhatják, hogy felerősödnek a tüneteik. Ennek több oka lehet, elsősorban a magasabb beltéri páratartalom. De vajon meg lehet-e szabadulni az orrdugulást, szemviszketést és tüsszögést, esetleg bőrtünetek okozó poratkáktól? Elég ehhez egy nagy teljesítményű porszívó? Dr. Viszoki Mónika, az Allergiaközpont – Prima Medica allergológusa, klinikai immunológus, fül-orr-gégész adott választ a kérdésre és beszélt a tüneti és oki kezelés lehetőségeiről is.
A „hipoallergén” kutya vagy macska gondolata reménysugárként szolgál az allergiások számára, akik kisállat társaságra vágynak, azonban maga a kifejezés leginkább csak egy marketingfogás. A tudomány nem támasztja alá, hogy bizonyos fajták kevésbé allergizálnának, mint mások, ugyanis az allergiát okozó fehérjéket még a hipoallergénnek nevezett fajták is kiválasztják. Ugyanakkor van más lehetőség is a tünetek megszüntetésére. Az immunterápiáról dr. Lukács Anita, az Allergiaközpont – Prima Medica allergológusa, klinikai immunológus, fül-orr-gégész, audiológus beszélt.