Dr. Mezei Györgyi
  • Dr. Mezei Györgyi

    • allergológus és klinikai immunológus, gyermektüdőgyógyász
  • 4.83 | 19 értékelés
  • Specialitások:
    • rovarméreg allergia (darázs- és méhallergia)
    • asztma immunterápia
    • anafilaxia kivizsgálása
    • komplex allergiás betegségek kezelése
    • gyermekkori allergiás bőrtünetek (atópiás dermatitis, csalánkiütés)

    Rendelés típusa:

    • Személyes (rendelői) vizit
    • magyar nyelvű ellátás
    • 0 éves kortól teljes körű csecsemő és gyermek ellátás 

Tanulmányok: 

  • 1972 - általános orvos, Semmelweis Egyetem Budapest
  • 1976 - csecsemő és gyermekgyógyászat szakvizsga
  • 1993 - allergológia és klinikai immunológia szakvizsga
  • 2003 - gyermek-tüdőgyógyászat szakvizsga

Tagságok:

  • Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság
  • Magyar Gyermekorvos Társaság
  • Magyar Tüdőgyógyász Társaság
  • European Academy of  Allergology and Clinical Immunology
  • European Respiratory Society

Elismerések:

  • 2021 -  A PROMENADE kiadó által alapított Arany hintaló díj
  • 2023 -  A Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság elismerő oklevele
  • 2023 -  A Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinika Örökös tagja

 

      

 

Kapcsolódó cikkeink

A darázscsípés allergiával kapcsolatban számos kérdés merülhet fel, még akkor is, ha már diagnosztizált esetről van szó. Hány Epipen injekció írható fel, mit tehet az allergiás szülő, ha a gyermekét biztonságban szeretné tudni? Van-e hosszú távú megoldás az allergia kezelésére, vagy csak sürgősségi ellátás létezik? Dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont – Prima Medica allergológusa válaszolt a felvetésekre.

Cikkek melyeket mindenképpen olvasson el!

Orvos válaszol

tavaly decemberben volt egy nagyfokú csalánkiütésem amit sikerült enyhiteni de sajnos azóta is küzdök vele most hogy a jó idő bejött újra egyre több van a testemen mit tegyek?

Tisztelt Kérdező,
Bőrgyógyász-allergológus kivizsgálását javaslom. Ki kell deríteni a kiváltó okot, majd arra speciális terápiát javasol s szakorvos.
Üdvözlettel:
Budaházi Kata

Kapcsolódó oldalak

Páciensek mondták

Kedvesség és alaposság

A Doktornő nagyon kedves és alapos volt a teljes vizsgálat alatt. Mindenről a legapróbb részletességgel beszélt, régen találkoztam ennyire körültekintő orvossal.

További vélemények
2026.05.06 10:17
2026.04.13 08:53
2026.03.18 09:17
2026.03.16 09:03
2026.03.11 09:54
2026.02.04 09:10
2026.01.05 11:14
2025.11.12 13:22
2025.09.03 10:35
2025.08.04 11:24
2025.07.30 10:33
2025.07.23 11:30
2025.07.16 09:26
2025.06.30 11:21
2025.06.04 10:55
2025.02.19 11:38
2024.10.30 12:09
2024.07.31 10:52
2024.07.10 08:44

Hírek

Hirtelen allergiás rosszullét - hogyan ismerjük fel?

Hirtelen allergiás rosszullét - hogyan ismerjük fel?

A hirtelen, gyorsan kialakuló allergiás rosszullét nagyon ijesztő tud lenni, és sajnos számolni kell vele, hogy anafilaxiára, vagyis súlyos, életveszélyes allergiás reakcióra utal. Ilyenkor a tünetek percek alatt romolhatnak: csalánkiütés, duzzanat, nehézlégzés, sípoló légvétel, szapora szívverés, vérnyomásesés, szédülés vagy akár eszméletvesztés is jelentkezhet. Ezeket az erős tüneteket méh- vagy darázscsípés, ételek, gyógyszerek is kiválthatják. Dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont – Prima Medica allergológusa arra hívta fel a figyelmet, hogy az anafilaxia azonnali ellátást igényel, szükség esetén adrenalininjekció beadásával és sürgős orvosi segítséggel, hosszabb távon pedig számos óvintézkedést meg kell tenni a megelőzésért, kezelésért.

További részletek
Komplex allergológiai kivizsgálás: mikor ajánlott több mint 300 allergént vizsgálni?

Komplex allergológiai kivizsgálás: mikor ajánlott több mint 300 allergént vizsgálni?

Ha valakinél többféle, nehezen elkülöníthető allergiás tünet jelentkezik, esetleg egész évben küzd olyan panaszokkal, mint orrdugulás, orrfolyás, csalánkiütés, emésztési tünetek vagy felmerül a keresztallergia lehetősége, ha a hagyományos tesztek és a tünetek nem egyeznek, érdemes lehet elgondolkozni a komplex allergiateszt elvégzésén. Dr. Balogh Ádám MSc PhD, az Allergiaközpont – Prima Medica csecsemő- és gyermekgyógyásza, allergológus és klinikai immunológus arra hívta fel a figyelmet, hogy a multiplex tesztek ugyan nem első körben ajánlottak, de bizonyos esetekben választ adhatnak a bonyolultabb kérdésekre is.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

Facebook csoport

Tüdőbetegséggel - teljes életet (Facebook csoport)

Mentesen is teljesen!

Fedezd fel, hogyan élhetsz teljes életet gluténérzékenységgel, hisztaminérzékenységgel vagy más ételallergiákkal! Tippek, receptek, szakmai információk és támogató közösség segítik, hogy mentesen is ízletesen és aktívan élj. Gluténmentes | Hisztaminmentes | Allergiabarát receptek | Hiteles szakmai információk | Valódi tapasztalatok | Közösségi támogatás

Csatlakozz Te is!

Belépek!

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK