Az AioCare a tüdőbetegségek monitorozására és kezelésére szolgáló személyes rendszere, amely egy okostelefon-alkalmazáshoz csatlakoztatott hordozható spirométerből és egy külön orvostechnikai panelből áll az eredmények távoli követésére és a biztonságos kommunikációra. A tüdő paramétereit és tüneteit mérő dedikált algoritmusoknak köszönhetően az eszköz valós időben képes monitorozni az egészségügyi eredményeket, és megérteni, hogyan lehet elkerülni a betegség súlyosbodásának váratlan következményeit.
Hogyan lehet megoldani a mindennapi kihívásokat ételallergiásként. Erről beszélgettek A ZOOM munkatársai Varga Dóra dietetikussal.
Rajcsik Enikő, a Budai Allergiaközpont dietetikusa az energiaitalok ártalmairól beszélt a Tények adásában.
A Családbarát 2018. április 6-i műsorában Dr. Somogyi Éva, a Budai Allergiaközpont pulmonológus orvosa a gyermekkori pollenallergiáról nyilatkozott.
Ha valakinél felmerül, hogy bizonyos élelmiszerek miatt jelennek meg nála enyhébb-súlyosabb emésztőszervi vagy egyéb tünetek, nagyon alapos kivizsgáláson kell eldönteni, pontosan milyen típusú ételérzékenység állhat a háttérben. Az immun-mediált ételérzékenységek jelentős részében IgE típusú ellenanyagok játszanak főszerepet, de dr. Balogh Ádám, az Allergiaközpont – Prima Medica csecsemő- és gyermekgyógyásza, allergológus és klinikai immunológus a nem IgE mediált ételallergiákra is felhívta a figyelmet.
A jó idővel egyre gyakrabbá válnak a szabadtéri programok, kicsik, nagyok egyaránt sokat tartózkodnak a szabad levegőn. Ilyenkor számolnunk kell a rovarok jelenlétével is, amelyek csípése mindig kellemetlen, és egyes esetekben veszélyes is lehet. De vajon a viszketés, a duzzanat már allergiát jelez? Lehetünk allergiásak a szúnyogcsípésre és darázs szúrására is? Dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont – Prima Medica allergológusa, gyermektüdőgyógyász válaszolt a leggyakoribb kérdésekre.