autoimmun-eredetű betegségek
Raynaud szindróma
kapillármikroszkópos vizsgálat
kizárólag felnőtt ellátás (18 éves kor felett)
Vélemények dr. Kádár Jánosról>>>
Rendelés típusa:
Szakterületek: belgyógyász és immunológus
Dr. Kádár János a diplomáját 1980-ban, a Semmelweis Orvostudományi Egyetemen szerezte. Az alábbi szakterületeken rendelkezik szakvizsgával:
belgyógyászat,
immunológia
fertőző betegségek
Az orvosegyetemen végzett, közel két évtizedes munka mellett az Országos Reumatológiai és Fizikoterápiás Intézetben és az Egyesült Államokban is dolgozott. Jelenleg a Szent László Kórház egyik belgyógyászati osztályának főorvosa.
A Budai Allergiaközpontban folytatott rendelésein elsősorban immunológiai kórképek vizsgálatával és kezelésével foglalkozik.
elhúzódó fertőzések, góckeresés,
változó/bizonytalan ízületi fájdalom, derékfájás,
foltos hajhullás,
autoimmun betegségek,
száraz szem, Sjögren-szindróma,
ismeretlen eredetű láz,
gyulladásos állapotok immunológiai háttere.
Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság
Magyar Reprodukciós Immunológiai Társaság
Magyar Immunológiai Társaság
Magyar Belgyógyász Társaság
Magyar Nephrológiai Társaság
Magyar Infektológiai Társaság
Dr. Kádár János a magánrendelésén csak felnőtt betegeket fogad.
Az utóbbi években több kutatás is igazolta, hogy bizonyos zöldségek, gyümölcsök és gyógynövények antihisztaminként viselkednek, így képesek csökkenteni a pollenallergia tüneteit. Keresztallergia esetén viszont nem árt, ha óvatosan bánunk például az alma, vagy meggy fogyasztásával.
Az ősz nem kedvez az emésztőszervi betegségeknek, többek közt a reflux betegségnek sem. Ebben az évszakban sokan panaszolnak gyomorégést, torokban gombócérzést, de a szájszárazság és a kellemetlen lehelet is megnehezíti a mindennapokat. Dr. Sárdi Krisztina gasztroenterológus, az Allergiaközpont orvosa elmondta, hogy a panaszok kezelése az életminőség javulásán túl azért is fontos, mert a kezeletlen reflux krónikus torokfájást és köhögést is okozhat.
A nyári időszakban jelentkező náthás tüneteket hajlamosak vagyunk a túl hideg klímára, fagyira vagy huzatra fogni. Kisgyerekeknél pedig még ritkábban gondolunk szénanáthára, pedig pollenallergia már akár 2-3 éves korban is kialakulhat. Dr. Balogh Ádám gyermekgyógyász, allergológus, az Allergiaközpont orvosa összefoglalta, milyen árulkodó jelei lehetnek annak, ha nem egy elhúzódó náthával van dolgunk.