Az autogén tréning az egyik leghatékonyabb, orvosilag elismert relaxációs módszer.
Az autogén tréning erősíti a test természetes, öngyógyító mechanizmusait. Az autogén tréning egy olyan gyakorlat, melyet belső koncentrációval, önmagunkra irányuló passzív figyelemmel kell végrehajtanunk, hogy az ellazultság testi és lelki értelemben is létrejöjjön. Az „autogén állapot" nem más, mint egy passzív koncentrációs állapot, amely nem a tudat egy megváltozott állapota, hanem sajátos önszabályozó funkció.
Az autogén tréning nem csak betegek számára egy kitűnő módszer, hanem egészséges emberek számára is. Megfelelő gyakorlással a következő jótékony hatásokkal bírhat:
Az autogén tréninget rendszeres, szisztematikus gyakorlás és kellő elszántság árán bárki elsajátíthatja, azt követően pedig önállóan, terapeuta nélkül is végezheti.
Az autogén tréning szinte minden ember számára segítség lehet, hiszen hatásosan alkalmazható a stressz és a feszültség minimalizálására, az alvászavar, a depresszió, a pszichoszomatikus betegségek és sok más megbetegedés kezelésére.
Az autogén tréning nem ajánlott bizonyos mentális betegségek fennállása esetén (pl. skizofrénia).
Az izomrendszer tudatos ellazítása, és az autogén tréning részét képző légző gyakorlatok jótékony hatással bírnak az allergiás tünetekre, ugyanez igaz az asztmára is.
Az autogén tréninget pszichológus vezeti. Jelentkezzen be az Allergiaközpont pszichológusához!Téma szakértői
Kapcsolódó cikkek, melyek érdekelhetik Önt:
Ha a nyári hónapokban gyermekünknél hosszan elhúzódó, náthaszerű tünetek jelentkeznek, akkor gondoljunk az allergiás nátha lehetőségére is. Különösen akkor, ha a gyermeknél korábban atópiás dermatitiszt vagy ételallergiát diagnosztizáltak – tanácsolja dr. Mezei Györgyi, az Allergiaközpont allergológus-klinikai immunológus szakembere.
Jógázás a parkban, egy kalandos túra a hegyekben vagy egy regényes vadvízi evezés a barátok körében? A kellemes nyári időjárás és a hívogató természet sajnos nem mindenkinek nyújt gondtalan kikapcsolódást. Dr. Augusztinovicz Monika, az Allergiaközpont fül-orr-gégész, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa szerint bár a pollenallergiások számára az augusztus egyet jelent a parlagfűszezon kezdetével, mégsem kell lemondaniuk kedvenc sport- és szabadidős tevékenységeikről!