Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő!
Betegségem miatt Doxicyclin-antibiotikumot szedtem.
Írja a tájékoztató, hogy kerüljük a napfényt, mert fényérzékenységet okoz. Sajnos ezt nem tartottam be és - vigyázva ugyan, háttal a napnak - de napon voltam pár órát. Akkor még nem tudtam, hogy ilyenkor nem az erős napsütés, hanem maga a fény is veszélyes.
A bőröm nagyon kipirosodott és égett.
Azt szeretném megtudni, - ha így ezt meg lehet mondani- hogy emiatt az egy alkalom miatt ezentúl fényérzékeny leszek? Vagy ha kitisztul a szervezetemből az antibiotikum, akkor már nem kell félnem?

Válaszát előre is köszönöm:
Vincze Ágnes
Tisztelt Vincze Ágnes!

A fényérzékenyítő gyógyszer kiürülése után többnyire nem marad meg a tünet.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktor úr/ Doktornő!
Két kisfiam van, nagyobbik 2 éves, a kicsi 10 hetes. Mindketten ételallergiával küzdenek.
A nagyobbik fiamnál 1 éves korában vettük észre hogy a bőrén (a karján és a lábszárán) vörös foltok jelentek meg, viszketett. A háziorvos ételallergiára gyanakodott, a vérvételt követően kiderült: allergiás a tojásra és a mogyoróra. Egy éves szigorú diéta után idén újra vérvétel következett: a tojásra nem allergiás, de a tejre igen!!! (A mogyorót nem vizsgálták) Mivel a panaszok (bőrkiütés, viszketés) újra erősödtek (sosem szűntek meg teljesen), vizsgálatra vittük; a bőrpróba eredménye: a tejre nem allergiás, a tojásra igen!!! A vérvizsgálat és a bőrpróba teljesen elletmond egymásnak, tanácstalanok vagyunk. Önök meg tudják állapítani mi okozza a tüneteket? Milyen vizsgálatok szükségesek?
A kisebbik fiam lábszárán és a keze fején ugyanolyan kiütések jelentek meg mint a bátyján, megmutattuk a háziorvosnak. Sajnos egyik fiam sem szopott, ameddig lehetett lefejtem nekik a tejet de 8 hét után elapadt. Az orvos először Beba HA tápszert, majd a kiütések megjelenése után Aptamil HAT-t írt fel. A kiütés még mindig megvan, kicsit halványult. Mit tehetünk? Végeznek vizsgálatokat ilyen kicsi babán is? Milyen jellegűek a vizsgálatok?
Válaszában bízva, köszönettel:
Ersing Beáta
Tisztelt Ersing Beáta!

Kisgyermekeknél a leggyakoribb ételallergiát kiváltó élelmiszer a tehéntejfehérje, a tojás és a mogyoró. Függetlenül attól, hogy az időközi vizsgálatok éppen mit mutattak. nem tanácsos ezeket az ételeket a gyermekének 3 éves koráig adni. 3-4 év diéta után egyes szerzők szerint 80%-ban elmúlik az allergia. Szívesen látjuk az Allergiaközpontban mindkét gyermekét, hiszen az allergia sajnos életre szóló " program".

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
T. Címzett!

Hónapokkal ezelőtt figyeltem meg, hogy élelmiszerek, gyümölcslevek elfogyasztása után bőrirritáció jelenik meg a felső ajkaim környékén. Nem sikerült rájönnöm, milyen élelmiszerek okozzák a tüneteket. Csak vérből állapítható meg, hogy milyen anyagokat kéne kerülnöm?

Köszönöm válaszukat.
Üdvözlettel,

K. Dóra
Tisztelt K.D.

A vizsgálatokat vérből,alkaron végzett bőrteszt, illetve ételadalékok esetében hátra helyzett tapasz segítségével végezzük.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!

Barátnőm gyermekkora (kb. 14 éve) allergiás tünetektől szenved, évente, általában nyáron a pollendús időszakban, de van, hogy egy évszakon át tünetmentes. Az az egyszerű kérdésem lenne, hogy érdemes-e a jelen helyzetben (a pollenek újra szállnak, ő újra köhög és fullad, tüsszög és náthás) allergiavizsgálatot végeztetnie, ha ezt még eddig nem tette meg vagy várja meg a nyár végét (tünetmentes időszakot)?

Másik kérdésem, hogy mit ajánl kezelésére, ha így látatlanban szabad ilyet tennie. (Jelenleg Allice vöröshagyma kapszulát szed.)

Válaszát előre is köszönöm!
Kedves Czigány Péter!

Általában szívesebben tesztelünk pollenmentes időszakban, de ezt nem mindig tehetjük. A panaszos betegnek segítenünk kell. A tesztet feltétlenül el kell végezni, és amíg ez nem történt meg, kezelést nem tudok javasolni.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!

Allergiás hörgőgörcsöm van évek óta.
Elmúlhat-e valaha?


Krisztina
Kedves Krisztina!

Az allergia egészen idős korban szűnik meg véglegesen. Addig tünetei kezeléssel átmenetileg, immunterápiával jóval hosszabb időre, akár véglegesen is meg tudjuk szüntetni.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Jónapot Kívánok!
Tavaszi szénanáthám van füvekre és allergiás asztmám parlagfűre, mindkettő időszakosan és egyelőre gyógyszerrel jól karban tartható.
Kérdésem, hogy Önöknél van-e akupunktúrás kezelés, továbbá látnak-e esélyt ezzel a kezeléssel tartós javulásra.
Üdvözlettel
N Tibor
Kedves Nagy Tibor!

Akkupunktúrás kezeléssel általában egy szezonra tudjuk csökkenteni a tüneteket. Az Allergiaközpontban az új rendelőben való átköltözésünk után kezdődik az akkupunktúrás kezelés, kb. május közepén.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Dr Nő/Úr
Kb. 4 éve alakult ki a tejallergiám.2 éve teljes tejmentes diétát tartok.Most próbálok visszatérni a tejes ételekhez,eddig nem okozott problémát.Azt szeretném megtudni hogy a felnőttkori tejallergia is elmúlhat-e? Mennyi az esélye hogy újra kialakul,és ha igen akkor ez mennyi idő alatt történik meg.Hetek vagy esetleg évek alatt?
Köszönettel:
Gyöngyi
Kedves Kiss Gyöngyi!

Az ételallergia a diéta teljes betartása mellett 3-4 év alatt elmúlhat, de ez inkább gyermekkorban jellemző. 2 év után korainak tartom a tejes ételek fogyasztását.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
doktor !
hátha tud segíteni
szemhéj remegés mitől lehet?
már napok óta ezt észlelem
köszönöm
Kedves BO!

Nem valószínű, hogy allergiás betegség okozná a panaszát. Forduljon a családorvosához.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!
Fém allergiával kapcsolatban szeretném a segítségét kérni. 12 éve rakattam fel nikkel alapu fogkoronát rá 1-2 hónapra kiütések jelentek meg a karomon a börgyogyász azt mondta pikkelysömöröm van én ebbe nem tudtam belenyugodni és megcsináltattam az epicutan tesztet mely kimutatta,hogy a nikkelre vagyok allergiás levettetem a nikkel fogpotlást és nikkelmentes fémvázra porcelán potlást csináltattam de kiderült,hogy ennek az alapanyaga nagyrészben króm (a króm nem szerepelt a tesztben)és 2 hét után tiszta seb lett az egész testem most 2 hónapja ezt is levették és csak müanyagból csináltattam koronát ami tudom,hogy nem hosszú életű de sajnos az anyagi helyzetem ezt engedte meg a tüneteim valahol enyhültek de valahol semmilyenváltozást nem veszek észre. Lehet hogy tényleg pikkelysömöröm is van? Valamilyen méregtelenítő teát nem tudna ajánlani? Ha csak fémallergiám van mennyi idő amíg a szervezetem kitisztul? Ezekben a kérdésekben szeretném a segítségét kérni. Előre is köszönöm. Tisztelettel : Paulerné M. Mónika
Kedves Mónika!

Először is pontosítani kellene az allergia tesztjét.(Nem is értem, milyen tesztsor az, amelyikben a nikkel szerepel és a króm nem ). Ezen kívül létezik allergia akrilát vegyületekre is. Amennyiben valóban pikkelysömöre van, akkor semmi köze a tüneteinek a fogpótlásához. Szokatlan dolog, hogy a tünetek nem a szájüregében, a közvetlen érintkezés helyén jelentek meg először. Így levélben ennyit tudok segíteni.

Üdvözlettel:
Dr Balogh Katalin
Tisztelt Doktornő!
Fiam 21 éves 1,5 éves korától ekcémás. Rendszeresen jár bőrgyógyászhoz, hogy elkerülje az állandó szteroid kenőcs használatát homeopátiás orvost is felkerestünk, aminek eredményeképpen SOS-ben kellett az akkor 18 éves fiamat a Bőrklinikára bevinni.
A bőrgyógyászok szerint az ekcémára ajánlott bioptron lámpa, és egyéb csodaeszköz nem használ, kár a befektetésért. A legújabban a sóbarlang terápiáról olvastam. Valóban használ-e, ha igen, akkor milyen rendszerességgel kell járni, továbbá az Online Boltban kapható Salin 2 sóslevegőslégtisztító is alkalmas-e az ekcéma kezelésére?
Köszönettel:
Fakóné Balázs Csilla
Tisztelt Fakóné!

Arról nem írt, hogy milyen kivizsgálás történt a ekzemas bőrtünetek fennálllása miatt, holott a terápiat ez lényegesen befolyásolja. Általában a sós tengeri víz ill. napfény jól befolyásolja a tüneteket, azonban a légtisztitó elsősorban rhinitises tünetek megelőzésére alkalmas. Szeretettel várjuk Központunkban a részletes megbeszélést illetően!

Üdvözlettel:
Dr. Sápy Mónika

Hírek

Milyen antihisztaminokat szedhet a várandós kismama?

Milyen antihisztaminokat szedhet a várandós kismama?

A várandósság és szoptatás idején különös gonddal kell mérlegelni, hogy milyen gyógyszereket szedhet a kismama. Nincs ez másként az antihisztamin tartalmú készítményekkel sem, amelyekre ebben az érzékeny periódusban is szükség lehet, hogy a szénanátha okozta tüneteket kontrolláljuk – mondja dr. Augusztinovicz Monika, az Allergiaközpont allergológus, fül-orr-gégész szakembere.

További részletek
Lehet, hogy a hormonok miatt van orrdugulása?

Lehet, hogy a hormonok miatt van orrdugulása?

Ha valaki várandós és mostanában sokszor kell papír zsebkendő után nyúlnia, könnyen hiheti azt, hogy pollenallergia kínozza, pedig korántsem biztos. Dr. Moric Krisztina, allergológus és klinikai immunológus, fül-orr-gégész, az Allergiaközpont szakembere szerint a hormonális rhinitis a kismamák harmadát is érintheti, és tünetei sok átfedést mutatnak a szezonális allergia tüneteivel.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK