Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor Nő/ Doktor Úr! A kérdésem a következő lenne.A kislányom 9 hónapos múlt. Bevezetve nem lett még a liszt, tojásfehérje, olaj.Sajnos adtak neki piskótát,amitől az oldalán apró piros pöttyök lettek.A házi orvos azt ja asolta várják 7-10napot hátha a pöttyök elmúlnak.Van erre esély vagy felesleges tovább várni és azonnal vigyem allergia vizsgálatra?Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelt Kérdező,

Az első találkozása a gyermeknek új ételekkel okozhat apró piros pöttyöket a bőrön. Ez még nem jelent allergiát. Az ön helyében várnék pár napot, ahogy az orvosa javasolta, és óvatosan vezetném be az új ételeket. Amennyiben a bevezetés során tapasztal még ilyen reakciót, úgy egy gasztroenterológus allergológus orvoshoz kell elvinni a gyermeket, aki megvizsgálja az allergia esélyét is. 1 éves kor alatt csak nagyon indokolt esetben végeznek allergia vizsgálatot csak szakorvos javaslatára.
Üdvözlettel:
Budaházi Kata
Tisztelt Doktor Nő/Úr!
Kislányom 3 éves , születése óta atopiás dermatitises mely folyamatosan romlik. Laborértékeit tekintve kivi, házipor, és lisztatka allergia jött ki.teljes testét érintő bőrtünetei vannak , borzasztó viszketéssel járnak, melyre reggel-délben 2.5 ml Aerius este testsúlynak megfelelő Fenistilt kap,de hatástalan, Heim Pálos Ha zsírozót , és Karbamidos krémet használunk. Míg a hígított Elocomos szintén Heim Pálos krémet használtuk két hét folyamatos teljes testen való használat mellett is épp 90 %os lett, Protopic kezelést alkalmazunk jelenleg de gyakorlatilag újra kijött neki az egész testén.Tejmentes diétát tartunk.Házipor, atka mentesítés szinte folyamatosan történik, minden létező okot : mosószer, tartósítószer, bolti kész termékek a lehető legnagyobb mértékben ki vannak zárva.Laborok, egyéb allergiatesztek,immunológiai laborok nem igazolnak semmit.Teljes tehetetlenség .Amennyiben tud, kérem Segítsen!
Köszönettel : Évi
Tisztelt Őrlős Éva,

A leírás alapján a gyermeknél már sokféle vizsgálatot elvégeztek. A további teendők meghatározásához a vizsgálati eredmények átnézése és pontos ismerete szükséges. Ehhez kérem, hogy jelentkezzen be szakorvosi vizsgálatra.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus

Dr. Garaczi Edina PhD
Dr. Garaczi Edina PhD allergológus-bőrgyógyász
Tisztelt Allergiaközpont !

Évek óta küzdünk egy problémával, több bőrgyógyászt, háziorvost meglátogattunk egyenlőre hasztalanul. A páromról lenne szó, akinek a következők a tünetei. Szem környékén kipirosodott viszkető apró hólyagos kiütés ami fellelhető a száj körül is állon stb. Elocom tartalmú kenőcsöt kaptunk rá, ami tartós használatra alkalmatlan. Diétát tartottunk enyhülni látszott, de egyik napról a másikra váltakozik a tünet intenzitása. A bőrgyógyászok mind ekcémára gyanakodnak, de hogy mi okozza nem tudták megmondani. Háziorvos allergiavizsgálatot javasolt. Mit kell tennünk illetve hogyan hogy kiderüljön mi okozza a tüneteket.

Előre is köszönöm válaszukat: Viski Gergő
Tisztelt Viski Gergő,

A pontos diagnózis meghatározásához a bőrtünetek vizsgálata szükséges. Ehhez kérem, hogy jelentkezzenek be szakorvosi vizsgálatra. Amennyiben változóak a tünetek, akkor készítsenek fényképet a jellegzetes kiütésekről.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus

Dr. Garaczi Edina PhD
Dr. Garaczi Edina PhD allergológus-bőrgyógyász
Tisztelt Doktor Úr/Nő!
Fiam már évek óta nem bír tejtermékeket enni . Nálunk a családban öröklődik a glutén és laktózallergia . Glutént vizsgálták nála vérből ,pozitív lett többször is az eredmény, de a gyomortükrözést én nem engedtem,hogy egy 2 éves gyereken csináljanak, ezért nincs róla orvosi papírunk. Mivel mindig rosszul a glutén- és laktózos ételektől ,ezért én nem adtam neki. Folyamatosan ilyen diétán van 14 éve. A középiskolában ,hogy diétás ételt kapjon kérnek orvosi igazolást. Ebben kérném a segítségüket . Köszönettel Nagy Katalin
Tisztelt Nagy Katalin,

Diétás papírt, amit az intézmények is elfogadnak, csak a szakorvos által ellátott páciensnek tudnak kiállítani. Tehát be kell fáradnia egy gasztroenterológiára, ahol az orvos gondozásba veszi a gyermeket, és kiállítja az igazolást.
A saját orvosa is ki tud állítani ilyen igazolást, aki a glutén vizsgálatot kérte korábban a gyermeknek.
De ezt akár itt a Budai Allergiaközpontban is meg tudja tenni.

Üdvözlettel:
Budaházi Kata
Tiszetlet Dr. Nő/ Dr. Úr!

Négy éves fiamnak feltételezhetően dió allergiája van. Másfél éves korában evett diós süteményt, mely után erős bőrpír borította az arcát. Azóta természetesen kerüljük a fogyasztását. Az óvodában jeleztük a problémát, s antihisztamin tartalmú cseppeket vittünk be, vész esetére. A hétvégén viszont megfogdosta a leesett diót,( bár nem láttam, lehet hogy a szájához, nyúlt)s nagyon csúnyán bedagadt a szemhéja, orra, szája, a testét kiütések borították. Az orvos javaslatára 15 csepp antihisztamint s 5 ml kalciumot (?? )kapott. Ez levitte a duzzanatokat s megszűntette a kiütéseket, de félek a súlyosabb következményektől. Az esetleges fulladástól, eszméletvesztéstől...
Szerettem volna kérni allergia vizsgálatot, hogy mi lehet esetleg még ilyen hatással rá-de elutasítottak. Így magán úton keresem a megoldásokat. Ez a nanontechnológiás vizsgálat sajnos nagyon drága számomra, így szeretném megkérdezni, hogy mi lenne az a vizsgálat ami ilyen ételallergiát is ki tud szűrni?
Köszönettel: Szilvia
Tisztelt Németh Szabina,

Kérdésére az alap allergia vizsgálat adhat választ, meny a leggyakrabban allergiát okozó 40 féle élelmiszert tartalmazza, de megoldást, gyógyszert illetve tanácsokat csak egy szakorvostól kaphat, aki a laboreredménnyel együtt a panaszokat a tüneteket figyelembe véve a gyermeket tudja kezelni.
A SPEEDMEDICAL vérvételi pontunkon tud vérvételre bejelentkezni, de a laborvizsgálattal haladéktalanul keressen fel szakorvost.
Üdvözlettel:
Budaházi Kata
Tiszetlet Dr. Nő/ Dr. Úr!
Egy hete voltam elektroakupunktúrás allergiavizsgálaton, ahol kimutatták, hogy mind a tejcukorra, mind pedig a tejfehérjére is érzékeny vagyok. Kimutatta még, hogy a fehér lisztre is érzékeny vagyok. Nem tudom ez a műszer mennyire megbízható, ez ügyben szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen egyéb vizsgálattal lehetne erről megbízhatóbb képet kapni.
Előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Dóra
Tisztelt Kérdező,
Mivel ilyen technológia nálunk nincs, így nyilatkozni a megbízhatóságról nem tudunk. Az allergia kivizsgálására amennyiben részletes képet szeretne, keressen fel gasztroenterológus-allergológus szakorvost, aki a tüneteinek megfelelően az Ön részére tud egy diagnózis adni, annak alátámasztására tud laborvizsgálatot előírni, illetve a kezeléssel kapcsolatban tud Önnek segíteni.
Üdvözlettel:
Budaházi Kata
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr!
19 éves lányomról korábban is tudtuk, hogy erős ételallergiája van nyers gyümölcsök/zöldségek fogyasztásakor. Parlagfű allergiáján az Allegra segített, az érintett ételeket pedig igyekeztünk kerülni.
Idén az Allegra már kevésnek bizonyult, Desloratanenal vészelte át a nyár végét.
Az elmúlt hónapban azonban olyan erős ételallergia lépett fel nála, hogy már olyan ételekre is reagál a szervezete (viszketés - arc, torok, szája feldagad), amikre korábban sosem. A krumpli, a citromos tea, a tejtermékek, ketchup, pizzaszósz mind tiltólistára kellett kerüljön.
A kivizsgáláshoz már időpontot egyeztettünk, de addig is jó lenne valami megnyugtatót hallani, ezért az alábbi kérdésekben szeretném a segítségét kérni:
1) Lehet-e összefüggés a Desloratadine és az ételallergia felerősödése között?
2) Van-e rá remény, hogy a pollenszezon elmúltával az ételallergiás tünetek is enyhülnek?
3) A 244-es nanotechnológiás teszt eredménye mennyire tekinthető állandónak? Vagyis, ha most megcsináltatjuk a tesztet és mondjuk egy év múlva újra, akkor ugyanazokat az ételeket fogja kerülendőnek minősíteni vagy ez azért soktényezős és változhat? Megnyugtató lenne tudni, hogy mely ételek és milyen mértékben érintettek, de nem szeretném, ha emiatt évekig kerülné a tejtermékeket, miközben lehetséges, hogy egy év múlva már nem lenne rá szükség.
Válaszát előre is köszönöm!
Tisztelt Asszonyom!

Amit Önök leírnak, azt sajnos sok minden okozhatja, pl. pollen étel keresztallergiák vagy hisztamin intolerancia de akár allergiától teljesen függetlenül más ok is előidézheti - de látatlanban nem szeretnék találgatásokba bocsátkozni. Sok egyéb információra lesz nekem is szükségem Önöktől ahhoz hogy segíteni tudjak Önöknek a továbblépésben illetve kérdéseik megválaszolásában. Minderre a személyes konzultáció alkalmával lesz lehetőség.

Egy biztos: az étel allergiák általában egységesek abban, hogy az allergiát okozó ételféleség fogyasztása mindig okoz tünetet( legkésőbb 2-3 órán belül a fogyasztást követően, de akár percek múlva is) viszont az allergiát kiváltó étel elhagyása után 24 órával a tünetek teljesen meg kell szűnjenek !

Túl sokféle, egymással nem rokon ételféleség fogyasztása közben tapasztalt tünetek csökkentik az ételallergia fennállásának lehetőségét mert az allergia mindig követ egy meglehetősen szabályos mintázatot- (Kizárni persze innen nem lehet az allergiát látatlanban, és az is előfordulhat hogy több egymástól független oka is lehet a tüneteknek-allergiás és nem allergiás akár együtt is.

Addig is azt tanácsolom, egyrészt alapvető hogy kerüljék a konzultációig is mindazon ételek fogyasztását ami panaszt okozott a fent leírt módon. Hasznos lenne ha készítenének egy viszonylag pontos listát arról, mely ételféleségek és milyen panaszt okoztak, ezek fogyasztása után mennyi idővel és milyen tünetek jelentkeztek és kb. mennyi ideig tartottak. Gondolják át addigra azt is, van-e esetleg egyéb kísérő betegség vagy gyógyszerszedés mert ezek is mind fontosak.


A FABER 244 allergiateszt nagyon sok mindenre adhat választ de vakon nem, csak meghatározott esetekben érdemes alkalmazni. Ennek alkalmazhatóságára az Önök esetében is ezért a konzultáció során , az ott elhangzottak alapján tudok választ adni. Egyébként az allergizálódás soha nem egy nem lezárt folyamat, az allergiák bizonyos mértékben alakulhatnak. De bizonyos szabályszerűségeket követhet az allergia kialakulása és változása is- vakon össze vissza nem változik. Ezzel is összefüggésben, hosszú távra diétás tanácsot hosszú távra is csak a személyes konzultáció és az ott javasolt vizsgálatok eredménye alapján lehet adni.
Ha van remény arra hogy a FABER teszt az Önök esetében segíthet akkor javasolni fogjuk, de az is lehet hogy más irányban lesz érdemes elindulni.


Ha a desloratadine mellett nemigen változtak a tünetek, pl.viszketés, dagadás, akkor meg lehet próbálni váltani más antihisztaminra: az eddig Önök által nem alkalmazott levocetirizin tartalmúakra: pl. Novocetrin vagy Histisynt néven vannak ilyenek a gyógyszertárakban. Ha van vizeletűrités, dolgozik a vese akkor ebből a gyógyszerből fel lehet menni akár a napi átlag 1 tabletta duplájára sőt négyszeresére is naponta azaz 2x1 vagy 2x2 tabletta/nap is akár. Recept nélkül is kapható és nem álmosít. Ha a tüneteket hagyományos allergia okozza akkor ez biztosan csökkenti a tüneteket.
De a legfontosabb , hogy ha volt a fenti leírt időtartamon belül valaminek a fogyasztását követően reakció akkor azt az ételt hagyják el a vizsgálatig is. Diéta nem zavar bele a vizsgálatba.

Nem javaslom vakon a FABER-t! Előtte javasolt mindenképpen az allergológiai konzultáció, a szakrendelésen, ahol tisztázhatók a kérdések és eldőlhet, érdemes- e FABERt csináltatni.

Ha további kérdés felmerül, a rendelésemen meg tudjuk beszélni azokat is.


Várom Önöket szeretettel a rendelésen.

Tisztelettel:

Dr. Réthy Lajos



--
Férjem 3 éve látóideg gyulladást kapott a jobb szemére, amely során elvesztette a jobb szemére a látását. Számos vizsgálatnak vetették alá, de eddig minden vizsgálata negatív ( Sm, autoimmun, egyéb..).
Az utolsó reményem, hogy megtaláljam a betegsége okát, hogy háziorvosunk szerint füll orr gégészeti probléma okozhatta csak

MR:
A septum balra deviál, jobb oldali sinus sphenoidalisban kb 17 mm átmérőjű, cystának megfelelő képlet ábrázolódik, jobb oldali sinus maxillaris felső fala mentén egy 8 mm-es, minden szekvencián magas jeladású képlet ábrázolódott.
A látóidegtől 2-2, 5 cmre van a ciszta.

orrmandulák túltengése.megnagyobbodott adenoid. tonsillákhypertrophiásak,, mobilisak, nyomásra kevés purulens váladék ürül.


Egy füll orr gégész szerint nincs kapcsolata a gyulladással, és nem javasolta a ciszta és a torok mandula eltávolítását, mert szerinte úgyis újra termelődik a ciszta és távolabb helyezkedik el a szemétől.

Várom szíves válaszukat!!
T. Érdeklődő !

A leírás alapján elméletileg lehet kiváltó okként fennálló góc a mandula ill. a sphenoidban / sin. maxillarisban ábrázolódó képlet is.

Korrekt választ csak az MRI kép megtekintése és alapos komplett fül-orr-gégészeti / orrüregi endoszkópos vizsgálat alapján lehet adni.
Kérdés, hogy a látásvesztés 3 év után egyáltalán javítható-e . Erről szemész szakorvos tud véleményt mondani.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika allergológus
Tisztelt Szakértők!

Érdeklődni szeretnék Önöknél a DAO teszt elvégzéséről, illetve általánosságban és röviden a hisztamin intolerancia tüneteiről. Elsőként azt szeretném megkérdezni, hogy az intoleranciára jellemző-e a krónikus restriktív légszomj (ami mögött egyéb -pulmonológiai/gasztroenterológiai/fül-orr-gégészeti-pszichés kórokok- nem igazolhatóak), poszt nazális szindróma és az allergiás orrnyálkahártya livid duzzanata; valamint a javasolt alacsony hisztaminos kvázi paleo diétát pozitív teszt esetében egész életében tartani kell-e szigorúan, vagy idővel visszavezehetőek lesznek bizonyos élelmiszerek? Köszönöm kitüntető válaszukat! Üdvözlettel; Igor
Tisztelt Igor !

Tünetei hátterében inkább idült orrmelléküreg gyulladás állhat, de a diagnózis csak vizsgálat alapján állítható fel.
Weboldalunkon részletes információt talál a hisztamin intolerancia tüneteiről.

https://www.allergiakozpont.hu/hisztamin-intolerancia

Amennyiben az intolerancia fennáll, átmeneti diéta is csökkentheti a tüneteket. A panaszok mértéke függ az aktuális DAO enzim szinttől és az étrendtől.

Üdvözlettel:
dr Augusztinovicz Monika
fül-orr-gégész, allergológus
Budai Allergiaközpont
Dr. Augusztinovicz Monika
Dr. Augusztinovicz Monika allergológus
Tisztelt Doktornő/Úr! Már több éve jelentkeztek az alábbi problémáim: szemviszketés, szájpadlás viszketés, tüsszögés, orrdugulás. A Prick teszt nem mutatott ki semmit. De hogy ne szenvedjek elmentem a patikába és Cetirizint kezdtem szedni, amitől a panaszaim megszűntek. Ön szerint milyen vizsgálattal lehetne a tünetek forrását kimutatni. Tisztelettel BK
Tisztelt Kérdező,
A negatív teszt nem minden esetben jelent negativitást. A szakorvos nem a laboreredményt kezeli, hanem a pácienst, így a pácienssel történő személyes megbeszélés ilyen esetben elengedhetetlen. A vizsgálatot is csak a személyes megbeszélés alatt fogja tudni az orvos kiválasztani.
Üdvözlettel:
Budaházi Kata

Hírek

Lehet, hogy a hormonok miatt van orrdugulása?

Lehet, hogy a hormonok miatt van orrdugulása?

Ha valaki várandós és mostanában sokszor kell papír zsebkendő után nyúlnia, könnyen hiheti azt, hogy pollenallergia kínozza, pedig korántsem biztos. Dr. Moric Krisztina, allergológus és klinikai immunológus, fül-orr-gégész, az Allergiaközpont szakembere szerint a hormonális rhinitis a kismamák harmadát is érintheti, és tünetei sok átfedést mutatnak a szezonális allergia tüneteivel.

További részletek
Születésünk módja is befolyásolja, hogy allergiások leszünk-e életünk során

Születésünk módja is befolyásolja, hogy allergiások leszünk-e életünk során

Az elmúlt húsz évben nagyjából 15 százalékkal emelkedett az allergiás megbetegedések száma, és 2050-re a lakosság fele érintett lehet valamilyen allergiás reakcióval vagy megbetegedéssel. Dr. Balogh Ádám, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakembere arra hívja fel a figyelmet, hogy az anyatejes táplálás kiemelt jelentőségű az allergiás megbetegedések kialakulásának megelőzésében.  

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK