A reflux és az asztma gyakran együtt jár. A nyelőcső, a gyomor és a légutak közötti kapcsolat, valamint bizonyos asztma gyógyszerek mellékhatásai miatt, ha az egyik betegségben érintettek vagyunk, fontos figyelni a másik tüneteire is. Dr. Németh Alíz gasztroneterológus, hepatológus, a Budai Allergiaközpont orvosa elmondta, hogy mit tanácsol asztmás betegeknek.
A nyelőcső alsó végén található egy izomcsoport, amelyet nyelőcső-záróizomnak neveznek. Amikor a nyelőcső záróizma bezárul, az izmok megakadályozzák, hogy a gyomorsav vagy a gyomortartalom visszajusson a torok felé.
Az asztma fellángolása során nyomásváltozások következnek be a mellkasban és a hasban. A köhögés következtében a hasi nyomás megnő és kinyitja a nyelőcső és gyomor közötti záróizmot – magyarázza dr. Németh Alíz. Ez a gyomorsav vagy a gyomortartalom visszajutását okozhatja a nyelőcsőbe. Emellett néhány asztma elleni gyógyszer is felerősítheti reflux tüneteit azáltal, hogy a nyelőcső záróizmát is ellazítja. A savas gyomortartalom így akár egészen a garatig eljuthat, ezzel különböző tüneteket okozva a betegnél.
A reflux tehát légúti tüneteket is okozhat, fontos ezeket ismerni – hangsúlyozza dr. Németh Alíz. Ilyen esetben a betegnél nem az asztmás tünetek fokozódnak, hanem a reflux miatt jelentkeznek a panaszai. Ha így van, akkor gasztroenterológus bevonására van szükség, mert a két betegséget, az asztmát és a reflux tüneteit együtt kell kezelni. A komplex kezelés hatására az asztma tünetei is javulhatnak és így akár a szedett gyógyszereket is csökkenteni lehet.
Gasztroenterológiai problémák kezelése:
Májat érintő problémák:
Rendelés típusa:
Ellátás:
További véleményekA Doktornő megértő, kedves és segítőkész. Egyszerre gyógyítja a testet és a lelket, mindenkinek csak ajánlani tudom!
További véleményekA Doktornő megértő, kedves és segítőkész. Egyszerre gyógyítja a testet és a lelket, mindenkinek csak ajánlani tudom!
A kisgyermekek hozzátáplálásakor a mogyoró bevezetése szorongással töltheti el a szülőket, hiszen ez a táplálék egyike a leggyakoribb allergéneknek, ami súlyos, életet is veszélyeztethető anafilaxiás sokkhoz vezethet. Míg azonban a korábbi táplálkozási ajánlások az allergének kései bevezetését szorgalmazták, addig ma már ismert, hogy ez a gyakorlat fokozhatja az allergia kialakulásának kockázatát. Mikor vezethetjük be a babák étrendjébe a földimogyorót? – erről kérdeztük dr. Moric Krisztina allergológus és klinikai immunológus, fül-orr-gégészt, az Allergiaközpont munkatársát.
Prima Medica szakmai nap: Az allergiás betegségek korszerű vizsgálati módszereiről
Nagy érdeklődés mellett zajlott november második hétvégéjén a Prima Medica Egészségközpontok újabb szakmai napja, amely az allergiás betegségek diagnosztizálásának, kezelésének témáját járta körbe a terület elismert szakértőivel.
Az allergia egy olyan krónikus betegség, amely gyakran súlyosan befolyásolja az életminőséget, és világszerte egyre gyakoribbá válik. Éppen ezért van nagy jelentősége azoknak az új technológiáknak és vizsgálati módszereknek, amelyek lehetőséget teremtenek az orvosok számára, hogy személyre szabott terápiákat fejlesszenek ki az allergiában szenvedőknek, minimalizálva ezzel a mellékhatásokat és növelve az életminőséget. A szakmai napon ezekre a lehetőségekre világítottak rá az alábbi előadások.
Az Ostrom utcai rendelőknek otthont adó épületen teljes felújítást végzünk, hogy egy kellemes környezetben fogadhassuk a gyógyulni vágyókat. A felújítással kapcsolatos kellemetlenségekért szíves elnézésüket és megértésüket kérjük!
A felújítás ideje alatt a rendelők zavartalanul működnek!
Köszönettel:
Prima Medica Egészségközpontok