Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tiszteletem!
31 éves nő vagyok. Legalább 10 éve szedek antihisztamin tartalmú allergia elleni gyógyszereket, az év 12 hónapjában.(az orrfolyás így is állandó). Olvastam önöknél az immunterápiáról. Ezt a terápiát olyannál is lehet használni aki több mindenre allergiás egyszerre? A gyógyszerek szedését is ellehetne kerülni a terápia végén?
Tisztelt Bényi Rebeka!

Az allergia nem egyenlő a pozitív allergia teszttel. Allergiás betegséget csak olyan esetben lehet megállapítani, ahol a pozitív teszt mellett a megfelelő tünetek is jelen vannak. Ezáltal az „allergiák” száma már jelentősen szűkíthető. Ezen belül immunterápiára azt az allergént választjuk elsőként, ami a betegnek a legtöbb panaszt okozza. Ráadásul egyszerre két allergénnel is lehet egy időben immunterápiát végezni.

Röviden: igen, többszörös allergia esetén is lehet immunterápiát végezni, és sikeres kezelés esetén a tüneti gyógyszerek elhagyhatók. Sajnos nem örökre, 6-8-10-12 évre.



Üdvözlettel:

Dr Balogh Katalin

Hírek

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK