Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Augmentin kiváltotta súlyos toxicoderma miatt kortikoszteroid infúzióval majd tablettával (Solu Medrol) gyógyítottak meg 10 hónapja a Börgyógyászati klinikán. Igaz-e, hogy már az is veszélyes lehet rám nézve, ha penicillin vagy penicillin-származék szirupot (Ospen) szedő skarlátos unokámat ápolva ilyen gyógyszer közelébe kerülök, amikor neki beadom? Előre is köszönöm szíves válaszát.
Tisztelt Kérdező,

A leírás alapján Ön penicillinre és penicillin származékokra (pl. Augmentin) allergiás. Ez azt jelenti, hogy Ön a továbbiakban ilyen hatóanyagú gyógyszereket nem szedhet.

Az unokája ápolása során beadhatja neki a gyógyszert, azonban figyeljen rá, hogy Ön a sziruppal ne érintkezzen. A gyógyszert véletlenül ne kóstolja meg, a szirup ne cseppenjen a bőrére, és a közben használt eszközöket a használat után alaposan mossák el.

Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus

Hírek

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK