Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő,

Az ételintolerancia vizsgálat során tehéntej és teljes tojás esetében poztív eredményt, még zab, búza, rizs, kukorica, durum búza, madula, káposzta, póréhagyma, burgonya paprikafélék, szójabab, paradicsom és élesztő esetében gyenge pozitivtást mutatott a teszt. Egy gasztroenterológussal történő konzultáció során azt jvasolta az orvos, hogy tartsak ezen termékektől mentes diétát, majd fokozatossan egyesével próbáljam őket bevezetni az étrendembe.
A kérdésem az lenne, hogy Ön szerint is szükséges a gyengén pozitív eredményt mutató élelmiszereket kizárni, illetve hogy az, hogy nagyobb szénhidráttartalmú élelmiszerekkel van problémám, emiatt lehet e következtetni más betegségre?

Válaszát előre is köszönöm, üdvözlettel. G.Anna

Kedves Anna!

Nagyon gyakori, hogy az étel intolerancia tesztben egyeseknek sok pozitivitás jön ki eredményként. Szinte biztos, hogy ezeknek nem mindegyikével van gond. Ilyenkor érdemes egy közös okot (pl. bél-fertőzés) keresni. Az Ön esetében is ez lehetséges. Amennyiben erről részletesebb tájékoztatást és vizsgálatot szeretne, jelentkezzen be ambuláns rendelésemre a Budai Allergiaközpontba. Ha önállóan próbálja a diétát, akkor javaslom, hogy először egy 2 hetes nagyon szigorú tej-tojásmentes diétát tartson. Ha a panaszok megszűnnek, akkor ezt 3-4 hónap múlva fokozatosan lehet feloldani, ha nem, akkor mindenképpen további vizsgálatra van szüksége.

Üdvözlettel: Dr. Hidvégi Edit
Gaztroenterologus allergológus szakorvos

Hírek

Születésünk módja is befolyásolja, hogy allergiások leszünk-e életünk során

Születésünk módja is befolyásolja, hogy allergiások leszünk-e életünk során

Az elmúlt húsz évben nagyjából 15 százalékkal emelkedett az allergiás megbetegedések száma, és 2050-re a lakosság fele érintett lehet valamilyen allergiás reakcióval vagy megbetegedéssel. Dr. Balogh Ádám, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakembere arra hívja fel a figyelmet, hogy az anyatejes táplálás kiemelt jelentőségű az allergiás megbetegedések kialakulásának megelőzésében.  

További részletek
Egyre nagyobb az érdeklődés az ételallergiák iránt az online térben is

Egyre nagyobb az érdeklődés az ételallergiák iránt az online térben is

Az utóbbi években jelentősen megnőtt azok száma, akiknél valamilyen panaszt okoz bizonyos ételek fogyasztása. Dr. Sárdi Krisztina, az Allergiaközpont belgyógyász, gasztroenterológus orvosa szerint a betegek szívesen támaszkodnak az interneten elérhető információkra, de a diagnózis megállapításához elengedhetetlen az orvossal történő konzultáció.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK