Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktornő / Doktor Úr!

Már születésemkor is ekcémás volt a bőröm, utána nagyon sokáig küszködtem vele: teljesen kinőnöm sosem sikerült, de volt, hogy elmúlt négy-öt évre teljesen. (Nem tudom, köze lehetett-e hozzá a fogamzásgátló tabletta szedésének.) 2015 novemberében abbahagytam a tabletta szedését és jelentkeztek a "szokásos" problémák (konkrétan az ekcéma nem jött elő, csak hajlamos lett a bőröm a szárazságra). Több mint fél éve külföldön élek és elmondható, hogy azóta húzódik a bőr a kézfejemen (jellemzően mindig csak a téli hónapokra jött ki régen az ekcémám). Az utóbbi pár hónapban (átköltöztünk egy olyan lakásba, ahol a penész mindig kiújul) egyre rosszabb a helyzet, hiába nő újra a bőr az ujjaimon, rögtön le is válik. Sokféle krémmel próbálkoztam már (szteroidossal is), de semmit nem használnak (régen a szteroid tartalmú krémek hosszú hónapokra/évekre "meggyógyítottak").
Egy hónapja csípések és azt követő allergiás reakció jelentkezett a testemen, emiatt kaptam allergia gyógyszert, ami érdekes módon helyre hozta a kezemet is. Amikor abbahagytam, újra jelentkeztek a problémák a kezemmel (a csípések legalább elmúltak).
Sajnos közben egyre többször légúti fertőzésem is van, sőt, nemrég az arcomon pedig újabb kiütések jelentkeztek. Úgyhogy tanácstalan vagyok: az immunrendszerem legyengült és azért van mindennel problémám / a penész az oka mindennek (de már előtte is baj volt a bőrömmel) / élelmiszer allergiám van (amikor a joghurtot és nagyjából minden egyéb tejterméket kiiktattam az étrendemből, akkor az arcomról elmúltak a kiütések) / a fogamzásgátló tablettát nem kellett volna abbahagyni / ez mégis ekcéma, nem pedig allergia... ?

Sajnos úgy érzem, mintha minden összeesküdött volna ellenem, pedig 27 évesen nem kellene még, hogy ennyi gondom legyen. Milyen vizsgálatot/vizsgálatokat lenne érdemes kérnem?
Sajnos legközelebb csak nyáron tudok hazamenni, itt pedig nem biztos, hogy tudnám finanszírozni a teljes körű vizsgálatot. Addig mit tudok tenni?

Köszönöm előre is válaszát, tanácsát!
Tisztelt Kérdező,

A leírás alapján atopiás ekcéma áll fenn. Az atopiás ekcéma alapja a bőr fokozott kiszáradása, ami általában már kisgyermekként kezdődik.
A téli hideg időszakban a bőrszárazság mindig fokozódik, ezért az ekcéma felerősödik, nyáron a tünetek csökkennek.

Emellett előfordul, hogy a betegeknek kialakul valódi allergiája pollenekre, ritkábban ételekre. Emiatt specifikus IgE vizsgálatot javasolt végezni ezek szűrésére.

Legfontosabb teendők: a bőr állandó zsírozása illatmentes testápolók segítségével. Amennyiben valódi allergiája is van az antihisztamin tartalmú gyógyszerek (recept nélkül kaphatók gyógyszertárakban) csökkentik a viszketést, kiütéseket.


Üdvözlettel:
Dr. Garaczi Edina
bőrgyógyász, allergológus

Hírek

Gondolta volna, hogy az allergiája miatt is fájhat a gyerek füle?

Gondolta volna, hogy az allergiája miatt is fájhat a gyerek füle?

Fáj a torka, nyitott szájjal alszik, esetleg még a füle is fájdalmas, bedugult? A gyermekkori megfázásos panaszok nagyon gyakoriak, azonban, ha nem múlnak el néhány nap alatt, érdemes lehet az allergia irányában is gondolkodni. Dr. Balogh Ádám MSc PhD, az Allergiaközpont csecsemő- és gyermekgyógyásza, allergológus és klinikai immunológus elmagyarázta, hogyan vezethet az allergia fülkürthuruthoz, középfülgyulladáshoz.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK