Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Kedves Doktornő/Úr!

13 éves Bettina lányomnál 2000 nyarán mutattak ki allergiát a Veszprémi pulmonológián. Kimutatott allergének: macskaszőr,lisztatka,fekete üröm, parlagfű, penészgomba. Gyógykezelések eddig: először Claritine, majd Zyrtec és Flixotide evohaler, most Xyzal és steroidos orrspray. Tünetei évről-évre rosszabbodnak, ami nátha és bőrkiütésekben mutatkozik.
14 éves Dorina lányomnál 2005 őszén mutattak ki allergiát atka,parlagfű, penészgomba tekintetében. Gyógyszerei Telfast és Flixonase orrspray. Tünetei nem javultak, szinte egész nyáron erősen náthás. Szeretném ha segítenének nekünk!
Kedves Rita!
Segíteni neten keresztül sajnos nem tudunk:(
Javaslom, jelentkezzenek be prof. Nékám Kristófhoz nálunk, és ő egy személyes viziten biztos tud valami előre mutatót mondani.
Az biztos, hogy több alternatíva is felmerül: szénanáthára Rhinolight, atka allergiára atka mentes ágynemű, stb.
Üdvözlettel:
dr. Babai László

Hírek

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK