Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

LABOREREDMÉNYEK ÉRTÉKELÉSE

Felhívjuk a figyelmét, hogy labor és egyéb vizsgálati eredmény értékelése szakorvosi kompetencia, mely a klinikai kép és az összes rendelkezésre álló egészségügyi információ ismeretében történhet meg.

Javasoljuk, az eredmények értékeléséhez, a megfelelő kezelés megválasztásához jelentkezzen be vizitre.

Kedves Látogatónk!

Tisztelettel tájékoztatjuk, hogy az "Orvos válaszol" funkció használatához kötelezően megadandó személyes adatok az emailcím és név (utóbbi tetszőleges, lehet kitalált megnevezés is, nem szükséges az Ön nevét megadni), melyeket a kérdés informatikai azonosítására, a válasz emailen megküldéséhez használjuk. Az "Orvos válaszol" funkció használatával Ön ezen adatok általunk kezeléséhez hozzájárul. Bővebb információért olvassa el Adatvédelmi tájékoztatónkat! További adatkezelési információkkal kapcsolatban olvassa el az Adatkezelési Tájékoztatónk

Tisztelt Doktor úr,
A Claritine akut tabletta rendszeres szedése járhat-e negatív következményekkel hosszú távon? Azért kérdezem, mert ez a gyógyszer kellően enyhíti a tüneteimet viszont ha a szedését abbahagyom, rögtön jönnek a kellemetlen tünetek (kb 2 éve rendszeresen szedek Claritine vagy Claritine akut tablettát, napi 1et). Esetenként (allergiát kiváltó környezetben) a dobozon előírttól eltérve reggel és este is beveszek 1-1 szemet. Mi a véleménye?
Más kérdés: a gyógyszertárakban ajánlják a Lorano tablettát is, merthogy a hatóanyaga ugyanolyan mennyiségű loratadine mint a Claritine akutban, azonban a saját tapasztalatom az, hogy kevésbé hatékony. Mi az ön véleménye?
Üdv.: Tibor.
Tisztelt Vaszkó Tibor!

Sajnos kérdésére nem tudok válaszolni. Hiteles válaszhoz szükség lenne a pontos betegségére, tüneteire, fennállásának idejére, társebetségeire, stb.
A Lorano elvileg teljesen azonos a Claritinnel. Gyártási és formulázási okok miatt azonban hatásuk nem mindig fedik egymásét 100%ban.

Üdvözlettel:

Prof. Nékám Kristóf

Hírek

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Tejfehérje-allergiás, mégis minden nap fogyaszthat tejet?

Korábban a tejfehérje-allergia diagnózisa egyet jelentett a szigorú tejmentes étrenddel. Ma már azonban könnyen elképzelhető, hogy bizonyos vizsgálatok elvégzése után, szakorvosi javaslatra – például hőkezelt formában – az allergiás beteg is bátran beillesztheti étrendjébe a tejet tartalmazó fogásokat. Hogy ez miként lehetséges, és milyen vizsgálat visz közelebb a tejfehérje-allergiánk pontosabb megértéséhez, arról Dr. Hidvégi Editet, az Allergiaközpont gasztroenterológusát kérdeztük, aki közel 30 éve foglalkozik ételallergiás gyermekekkel és felnőttekkel.

További részletek

Orvos válaszol

Kérdését itt teheti fel

SPECIALIZÁLT KÖZPONTOK